Altercore istnieje od 2014 roku, ale idea jej powstania sięga lat 90., kiedy założyciel marki zainicjował produkcję glanów w Polsce. Prowadzona wówczas przez niego firma Heavy Duty była liderem na rynku obuwia dla młodych i niezależnych ludzi.

Wybór glanów nie był przypadkowy. Wychowany w Gdańsku twórca marki Altercore przyglądał się przełomowym strajkom robotników, którzy, na tle ciężkiej stoczniowej maszynerii, walczyli o wolność. To właśnie w hali Stoczni Gdańskiej odbywały się niezapomniane, rockowe koncerty. Te historyczne momenty skłoniły go do rozpoczęcia przygody z branżą obuwniczą i sprowadzenia do Polski kultowych, dotychczas nieosiągalnych glanów.

Dziś świeżo powstała marka Altercore wyróżnia się surowym designem, który podkreśla jej industrialny, stoczniowy klimat. Do glanów dołączyły buty skórzane, wulkanizowane trampki oraz buty z linii Animal Friendly, które wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów syntetycznych. Większość produkcji zlokalizowana jest w okolicy Gdańska. Altercore reprezentuje autentyczne wartości, przekute na unikalny styl wysokiej jakości obuwia.

Historia wspomnień