Powstała w 2014 roku marka Altercore jest owocem doświadczenia i pasji do trwałego, wygodnego i wyróżniającego się wizualnie obuwia. Pomysł na produkcję wysokiej jakości glanów w Polsce, znajduje swoją genezę w latach 80., kiedy twórca marki jako nastolatek podpatrzył styl solidnych butów używanych przez pracowników przemysłu ciężkiego w Gdańskiej stoczni, które w ówczesnej, ukrytej za Żelazną Kurtyną Polsce Ludowej były jedyną dostępną opcją dla chcącej wyróżnić się na tle rówieśników młodzieży.


      Droga od idei do realizacji znalazła swoje ujście w następnej dekadzie. Wytrzymałe glany krajowej produkcji, jeszcze pod emblematem Heavy Duty, błyskawicznie podbiły serca i szafki na buty osób lubiących alternatywny styl ubioru czy przynależących do wszelkiej maści subkultur. Rzemieślniczy rodowód marki, jej przywiązanie do rodzimego Gdańska i muzycznego buntu są niezwykle ważne dla twórców, stąd stoiska z charakterystycznym logotypem spotkać można na różnorakich festiwalach, a tłem dla sesji zdjęciowych niejednokrotnie były pnące się ku niebu stoczniowe hale produkcyjne i żurawie.


      W latach 20. XXI wieku Altercore wciąż sumiennie realizuje zamysł, wedle którego każda osoba powinna mieć możliwość wyrażania siebie poprzez styl, bez kompromisów jeżeli chodzi o jakość. Z tego powodu duża część obecnych i nadchodzących produktów firmy to obuwie w stu procentach wegańskie, wytwarzane z certyfikowanego materiału syntetycznego.

Historia wspomnień